Bir bölgeyi ülke yapan şey içerisinde barındırdığı farklılıklar, bu farklılıkların birlikteliğinden doğan sinerji ve güçtür. İşte böyle bir sinerji oluşturmayı hedefleyen Ülke Grup 2001 yılında yola çıktı.

Ülke Grup, yola çıkış tarihi olan 2001 yılından bu güne, Proje Yönetimi, Yapı Denetimi, Bilgi ve İletişim Sistemleri, Tesis Yönetimi, Enerji ve Çevre Sistemleri sektörlerinde faaliyet göstermekte olan grup iştirakleri ve 300’ü aşkın çalışanı ile içerisinde bulunduğu sektörlerin öncüsü konumuna gelmeyi hedeflemektedir.

Bugün Türkiye’nin birçok farklı bölgesinde grup iştirakleri ile hizmet vermeye devam eden Ülke Grup, gelişen Türkiye’nin geleceğine imza atmak için tüm gücüyle çalışmaktadır.

Yarınların temelinin, bugün doğru atılmasını sağlamak için 2001 yılında kontrol ve müşavirlik hizmetleri vermek adına yola çıktık. Çıktığımız bu yolda hizmet kapsamımızı genişleterek müşterilerimize daha fazla katkı sağlamak gayesiyle sırasıyla proje yönetimi, bilgi ve iletişim sistemleri, tesis yönetimi ve çevre sistemleri sektörlerine adım attık.

Proje yönetim ekibimiz olarak yaklaşık 8.000.000 m2 alana sahip; huzur dolu yaşam alanlarından, ekonomiye değer katacak sanayi yapılarına, şık ve konforlu otellerden, tam donanımlı hastanelere yüzlerce farklı projenin hayata geçirilmesinde rol aldık.

Tesis yönetimi şirketimiz ile hali hazırda 7000’i aşkın konut sahibine vermekte olduğumuz site yönetimi hizmetlerimiz ile, yönetmekte olduğumuz projelere değer katmak, değerli olan projeleri daha değerli hale getirmek ve bunu herkese kabul ettirmek için sonsuz çaba, istikrarlı çalışma ve tükenmeyen gücümüzle yolumuza devam etmekteyiz.

İnanıyoruz ki profesyonel hayatta teknolojik gelişmelere uyum sağlamak ve teknolojiyi takip etmek bir zorunluluktur. İşte bu sebeple, grubumuz olarak Bilgi ve iletişim sektörüne de bir adım attık ve çağın gerekliliklerine yönelik çalışmalar yapmaya başladık. Bu anlamda bilgi teknolojileri operasyonlarınızı tek noktadan çözmek, sizden biri olmak, “biz” dediğinizde aklınıza gelen ekip olabilmek için var gücümüzle çalışmaktayız.

Çocuklarımıza miras olarak yaşanabilir bir tabiat bırakmayı arzu ediyoruz. Çevre kirliliğinin minimum seviyeye indirilmesi ve yerli, yenilenebilir, temiz enerji kaynaklarına yatırım yapılarak ülkemizin enerjide dışa bağımlılığının azaltılması gerektiği kanaatindeyiz. İşte bu bilinç ile yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelik yatırımlar yapmayı, ülkemize değer katmayı hedeflemekteyiz.

Hizmet vermekte olduğumuz tüm bu sektörlerde nicelikten çok niteliğe önem verdik. Bu yüzdendir ki takımlarımızı hep nitelikli arkadaşlardan oluşturduk. Sektörlerimize yeni bir heyecan katmak, verilen hizmetleri farklılaştırmak adına teknoloji ve inovasyona her zaman açık olduk.

Ülke Grup olarak 17 yıldır yapmakta olduğumuz gibi, bundan sonra da büyük düşüneceğiz ve ülkemize olan inancımızla, katma değer yaratmaya, yatırım yapmaya, istihdam sağlamaya ve gücümüzü aldığımız ülkemizin kalkınması için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.

Saygılarımla.

Hüseyin DÜZGÜN
Yönetim Kurulu Başkanı

Hep Daha İyiye Ulaşmak…

Ülke Grup olarak hedefimiz; faaliyet gösterdiğimiz tüm sektörlerde yenilikçi yaklaşımlarla sektörün öncüsü pozisyonunda yer almak ve uluslararası platformlarda söz sahibi olmaktır. Ülkemizin kalkınması, müşterilerimiz ve iş ortaklarımızın memnuniyeti, dahil olduğumuz projelerin kalite çıtasının yükseltilmesi için kurumsal ve etik değerlerimiz ışığında doğru hizmet modellerinin üretilmesine gayret gösteriyoruz.

Yükselen Değerler…

Ülke çatısı altında ürettiğimiz hizmet içeriğinin katma değerini yükseltiyor, ekip arkadaşlarımızın niteliklerinin ve yetkinliklerinin artmasına katkı sağlıyor, sorumluluk aldığımız işlerde alışkanlıkların dışına çıkarak tüm katılımcılarla ortak doğrularda buluşuyoruz.

Kaliteyi vazgeçilmez bir yaşam ve yönetim biçimi olarak kabul ediyoruz.

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen üniversitelerinden mezun olmuş, alanlarında uzman ve deneyimli kadromuzla, uluslararası mecralardaki tüm teknik ve teknolojik yenilikleri yakından takip ederek, pek çok prestijli projede şu ana dek yakalamış olduğumuz kaliteli hizmet çıtasını korumak ve yükseltmek için çalışıyoruz.
İş oraklarımıza sağlamakta olduğumuz rasyonel çözümlerle, yalnızca dahil olduğumuz projelere değil, ülkemizin ve dünyanın geleceğine de artı değer katıyoruz.

Doğal olan ne varsa koruma altında!

Gelecek nesillere miras bırakacağımız yaşam alanlarının bize emanet olduğunun bilincindeyiz. Bu bilinçle yeşile ve maviye hayati derecede önem veriyoruz. Doğal kaynaklarımızın bilinçsizce tüketilmesine ve zarar görmesine asla müsaade etmiyoruz.
Enerji tüketimi ve çevre kirliliğinin minimize edilmesi adına projelerin çevresel etki ve enerji tüketimi açısından sürdürülebilirliğine katkı sağlıyoruz. Yalnızca elde edilecek kazanımları değil, tabiatın yarınlarını da düşünüyoruz.

Önce can güvenliği!

Biliyoruz ki bitmeyen iş yoktur, ancak geri getirilemeyen hayaller vardır. Rol aldığımız projelerde güvenli ve sağlıklı çalışma ortamlarının oluşturulmasına, yasal zorunlulukların ötesinde tedbirlerin alınmasına ve karşılaşılabilecek risklerin herhangi bir sorun yaşanmaksızın önceden ortadan kaldırılmasına hayati derece önem veriyoruz.